Kelds familietræ

Johan Edvard JensenAge: 78 years18721950

Name
Johan Edvard Jensen
Given names
Johan Edvard
Surname
Jensen
Also known as
Johan Edvard Bindslev
Birth March 9, 1872
Baptism June 20, 1872 (Age 3 months)
MarriageAmalie Karoline JensenView this family
December 2, 1925 (Age 53 years)
Birth of a daughter
#1
Laura Amalie Bindslev
1925 (Age 52 years)
Baptism of a daughterLaura Amalie Bindslev
December 27, 1925 (Age 53 years)
Death April 2, 1950 (Age 78 years)
Burial April 6, 1950 (4 days after death)
Family with Amalie Karoline Jensen - View this family
himself
wife
Marriage: December 2, 1925Ålborg, Ålborg Budolfi, Ålborg, Denmark
1 month
daughter
Niels Christian Mortensen + Amalie Karoline Jensen - View this family
wife’s husband
wife
step-son

Note

Født: Kilde Arkiveroline: Hjørring amt, Horns, Skagen, 1865-1891 F (KM), opslag 23 Johan Edvard Jensen/Bindslev Forældre var Arbejdsmand Christian Jensen og Hustru Laurenge Svendsen i Skagen. DØD Kilde Arkiveroline: Ålborg amt, Fleskum, Ålborg - Vor Frue, 1937-1950 D (KM), opslag 195

Note

Født: Kilde Arkiveroline: Hjørring amt, Horns, Skagen, 1865-1891 F (KM), opslag 23 Johan Edvard Jensen/Bindslev Forældre var Arbejdsmand Christian Jensen og Hustru Laurenge Svendsen i Skagen. DØD Kilde Arkiveroline: Ålborg amt, Fleskum, Ålborg - Vor Frue, 1937-1950 D (KM), opslag 195

DeathDødsannonceDødsannonce
Format: image/jpeg
Image dimensions: 291 × 223 pixels
File size: 18 KB
Type: Photo